Asianeagle
 
AnasayfaPortalGaleriSSSKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 KIZILORDU MAĞLUP EDİLEBİLİR!..

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
samanyolu
Admin
Admin
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 27879
Yaş : 51
Nerden : İstanbul
İş/Hobiler : yazar
Lakap : yazar
Kayıt tarihi : 12/04/08

MesajKonu: KIZILORDU MAĞLUP EDİLEBİLİR!..   Cuma Mayıs 13, 2016 2:03 pm

KIZILORDU MAĞLUP EDİLEBİLİR!.. 09 Haziran 2015 Salı
*GARET UNDERHİLL,LOOK AMERİKA*
*********************************
Harp ihtimalinin arttığı şu günlerde,Kızılordu kuvvetinin günden güne büyütüldüğü görülmektedir.Birçok kimseler,muazzam ve kudretli Rus İmparatorluğunun mağlup edilemiyeceğini isa etmektedirler.Hitler ve Napolyonun bile yenemediği Rus ordularını demokrasi âlemi nasıl mağlup edebilir?
Bu muhakeme tarzı,hakikate uymamaktadır.Fakat batılıların birçok hatlar işlemesine âmil olmuştur.Meselâ,Amerika muazzam bir hava kuvveti teşkil ettiği halde kara ordusuna önem vermemiştir.Halbuki şimdiye kadar hiçbir millet yalnız hava kuvvetiyle mağlup edilememiştir.Atom bombasının her şeyi halledeeğini iddia edenler ise,bunun harpte zehirli gaz gibi kullanılmaması ihtimalini unutmaktadirlar.
Sovyet ordusundan korkmak,dünyanın Sovyetlerin eline geçmesi neticesini doğurur.
Tamamen hazırlanmadan Rusyaya karşı mücadeleye girişen Hitler ve Napolyon birer pisikopattı.Bundan başka KAyser'in ordusunun en müşkül şartlar altında Rusya yı harp dışı ettiği unutulmamalıdır.
Bugün birçok kimeseler Rusya hakkında şu 3 yanlış kanaati beslemektedirler.
1.Koministlerin kara orduları mağlup edilemiyecek kadar kuvvetlidir.
2.Rusya sonsuz insan kaynağına sahiptir.
3.Rusyanın ucsuz bucaksız arazisinde müttefik orduları imha edilmeğe mahkumdur.
Kızılllar bu masalları uzun zamandan beri dünyaya yutturmaya çalışmaktadırlar.Fakat bu masallara inanıldığı takdirde,3.Dünya harbi daha başlamadan kaybedilmiş demektir.
Şimdi bu 3 noktanın hakikat derecesini tetkik edelim;Evvelâ Rusya'nın kara kuvvetlerini ele alalım:Stalin'in 40,00 Amerkika'nın 7000 tankı;Stain'in 20,000,Amerika'nın 10,00 uçağı;Stalin'in 200 tümenine mukabil müttefiklerin birkaç tümeni vardır.
Kağıt üzerinde vaziyet müttefiklerin alehinedir.Fakat bütün bu rakamların birer tahminden ibaret olduğu unutulmamalıdır.Stalinin kominist kudretini,miktar ve kalite bakımından daha azametli göstermek isteği muhakkaktır.Bundan başka 100 tankın,teknik bakımdan üstün 25 tank tarafından imha edilmesi işten bile değildir.Almanlar Rusya ile mücadeleye giriştikleri zaman,ellerindeki 4100 tank ile yalnız 550 zayiat vererek 17,500 Rus Tankını imha etmeğe muvaffak olmuşlardı.Fakat buna rağmen,Hitler ve generalleri muazzam hatalar işledikleri için Rusya'yı mağlup edemedikleri için Rusya'yı mağlup edememişlerdir.
Almanya,Rusya'ya karşı en büyük hayatı psikolojik harp sahasında işlemiştir.İlk zamanlar,Rus askerlerinin yüz binlercesi birden teslim olduğu Ve Rus köylüleri,Almanları kurtarıcı olarak kalpten bie sevgi ile karşıladıkları halde,Almanlar,Ruslara düşmanca mukabelede bulunmuşlardır.Bunun üzerine Rus halkı fikrini değiştirerek Almanlara karşı cephe almıştır.
Alman orduları gerilemeye başlayınca Hitler siysetini değiştirmiştir.Alman ordusu,birkaç cephede birden harpettiği sırada,taaruza geçerek muazzam arazi işgal etmiş ve Rus hava kuvvetlerini ve motorlu kıt'alarını telaffi edilmeyecek kayıplara uğratmıştı.Bu başarı;bugünkü Amerikan ordusundan malzeme,modern silahlar ve hava kuvveti bakımından çok daha aşağı 120 tümenlik bir alman ordusu tarafından kazanılmıştır.Fakat Hitler'in bir karış geri çekilmemesi hususunda verdiği emir.Almanların Rusya'da imha edilmesine sebep olmuştur.
Bu kadar bol ve lüzumsuz malzeme istihsali,gerek Rus,gerek Alman ordularının seri hareket kabiliyetini kaybetmeleri neticesini doğurmuştur.Harpte,malzeme kadar cesaret ve zeka da rol oynar.Şimdi Truman senede 35,000 tank ve 50,000 uçak yapılmasını teklif etmektedir.Mesele silahların bolluğunda değil,onları kullanmasını bilmektedir.Rus ordusunun mevcudunın milyonları bulması,lehlerine kaydedilecek bir nokta değildir.Zira Rusların istihsal kudreti,milyonlarca insanlık orduları en modern malzeme ile teçhize müsait değildir.Korea muharebelerinin ispat ettiği gibi,harpte sayı üstünlüğü çok defa alehte olabilir.Buna Rus silahlarının kalite düşüklüğü d ilave edilince hakikat meydana çıkar.
Şimdiye kadar edinilen tecrübeler göz önünde bulundurulursa,Batılıların elindeki 7000 tankın 40,000 Rus tankı ile başa çıkabileceği,10,00 uçağın 20,000 Rus uçağını imha edebileceği anlaşılır.
Sovyetler Birliğinin nüfusu 200 milyonu bulmaktadır.Atlantik Paktı'na giren devletlerin nüfusu ise,175 milyondur.Pakta dahil olmayan Türkiye,Yunanistan ve Rusya'dan ayrılan Yugoslavya'nın 44 milyonluk nüfusu buna dahil değildir.
Avrupa'da harp patladığı takdirde,Rusya'nın elindeki 275 insana mukabil,Batılıların elinde,Türkiye,Yunanistan ve Yugoslavya hariç 340 milyon insan bulunacaktır.Rus imparatorluğunun emrindeki insanların ancak 100 milyonu Rustur.30 milyonu bulan Ukrayna'lılar ise Ruslara, ancak İtalyanların 2.Dünya harbinde Almanlara faydalı olduğu kadar yardımda bulunabilir!Rusyanın nüfusunun 175 milyonu Ermeni,Kazak,Özbek,Letonyalı,L,tvanyalı,Gürcü ve Türklerden müteşekkildir.Ekalliyetin çoğu harpte Rusya hesabına dövüşmekten çekinmişlerdir.
Halbuki KAnada Amerikadaki 165 milyon nüfus mütecanis bir manzara arzetmektedir.Avrupa'lılar da harp vukuunda,kendi hüriyetleri için mücadele edeceklerdir.Çin'in 400 milyonluk nüfusu Asya'da büyük bir tehlike teşkil etmekle beraber,Avruda'ya bir müdahalede bulunamaz.Rus yardımı kesilince,Çin,hür dünyaya kafa tutamaz.
Kumanda meselesine gelince:Rus mareşalleri yüksek ehliyet sahibidir.Fakat aşağı doğru gidildikçe Rus ordusunda ehliyetli bir bilgili adam bulmak güçleşmektedir.Rusya,ehliyetli asker ve subay yetiştiremediği için ordusunu bir türlü terhis edememektedir.Rusya'da ferdi teşebbüs de hiç yer verilmez.Serbest düşünenler vatan haini sayılır.Orduda mutlak bir emir ve disiplin hakimdir.Bu sıkılık ve tehditler yüzünden asker hayatından ve kumandanlardan çok şikayetçidir.Rus askerine itimat edilemez. Birgün kahramanca harbettiği halde ertesi gün aniden teslim olur.
Rus orduları,harbin sona ermesinden beri,askeri ve teknik bakımlardan hiçbir ilerleme kaydetmemiştir.Üstelik vaziyet Rusya'nın alehinedir.Koministler,harpte 7,5milyon asker kaybetmişlerdir.Görüldüğü gibi Rusya zannedildiği kadar korkunç bir kuvvet değildir.
Acaba Rusya'nın muazzam arazisi harple işgal edilebili mi?
Zafer,maneviyatı kauvvetli olan seri hareket edebilen ve kafası iyi işleyen kuvvetlerindir.Rusya'da pek az tabii mania vardır.Bu yüzden zafer seri hareket eden ve süpriz yapan tarafındır.Bundan başka Baltık,Karadeniz ve Beyaz deniz gibi deniz yolları,Amerika'lılara büyük avantaj sağlar.Starlingrad,Berlinden 1300 mil uzakta olduğu hlade Karadeniz sahiline 250 miş mesafededir.Rusya Avrupa'yı işgal ederse arkadan çevrilmesi için fırsat hazırlnmış olur.Ruslar 1945 te 30 tümeni Uzakşarka ancak 3 ayda nakledebilmiştir.
Amerika ve diğer devletler,endüstri ve seviye bakımından ruslara kat kat üstündürler.Bu durumdan istifade ederek askeri bakımdan da üstün vaziyette olabilirler.
BETÜL UCA
02 Ocak 2016 Cumartesi
01:23:06


_________________
..
HAYATIMIN İSMİSİN
ZAMANIN İLACI
HAYATIN TADI
SONSUZLUĞUN VARLIĞIMSIN.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://asianeagle.forumfamilly.com
 
KIZILORDU MAĞLUP EDİLEBİLİR!..
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
asianeagle.niceboard.com :: Forum Board :: WELCOME...-
Buraya geçin: